Diş sağlığı kalp sağlığını nasıl etkiliyor?
24.11.2014 17:16:41 tarihinde Yönetici tarafından eklendi.
2423 defa okundu.

Diş sağlığı kalp sağlığını nasıl etkiliyor?

Diş sağlığı kalp sağlığını nasıl etkiler?


Diş sağlığı kalp sağlığını nasıl etkiliyor?

 Diş sağlığı kalp sağlığını nasıl etkiliyor Sağlıklı bir ağız sağlıklı bir kalbe eşittir? Araştırma, bu sorunun daha "evet" olduğunu söylemek için devam ediyor. Kalp hastalığı dünyada ciddi bir sorundur. Zayıf ağız sağlığı. Daha iyi fırça ve diş ipi size daha sağlıklı bir kalp sağlayabilir mi? Ve diş hekimleri kalp rahatsızlığı riski altında olup olmadığını görmek için ağzınıza bakabilirler mi? Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Nihat Tanfer, diş enfeksiyonlarının veya kistlerinin kalp sağlığı sorunlarına neden olduğunu söylüyor. KALP ETKİNLİĞİNE ETKİLEYEN DİŞ HAYVANI VE YARISININ UYUŞMAZLIKLARI "Araştırma, felçde rol oynayan streptokok sanguis dahil olmak üzere diş eti hastalığından kaynaklanan bakterinin kalbe yayılmış olduğunu gösteriyor: Diş eti hastalığının yokluğunda kalpteki bu bakterilerin sayısı önemli derecede azaldı.

 

Diş eti hastalığından alınan bakteri sayısının arttıkça karotis arterleri daha kalınlaştığını gösterir.Çok kalınlaşırsa kan beyin içine akmaz ve bu da bir felce neden olabilir. Oldukça basit, vücutta daha fazla bakteri var Etkilenen kalpler ne kadar çok etkilenirse vücuttaki bakteri sayısı o kadar düşükse, kalp hastalığı riski o kadar düşük olur "dedi. ÖMÜR DÖNÜŞÜMÜNÜN DİŞ VE SAĞLIK SAĞLIĞINA ETKİLERİ "Diş ve kalp sağlığında rol oynayan bakterilere, halkın yaşam tarzlarından kaynaklanmaktadır: Periodontal hastalığı olan insanlar genel olarak kötü sağlık alışkanlıklarına sahip olma eğilimindedir. Birçoğu sigara içiyor, muhtemelen egzersiz yapmıyor, iyi yemek yiyor; Kalp hastalığının en güçlü tetikleyicilerinden biri olan periodontal hastalığa yakalanmış birçok kişide de diyabet var ve kalp hastalığı için bir başka güçlü risk faktörü "dedi. DİŞ SAĞLIĞI, KALP SAĞLIĞINIZI ARTIRIR! "Dişeti hastalıklarını önlemeyle kalp rahatsızlığı riskini azaltabilirsiniz

 

Düzenli diş bakımı ve diş hekimi ziyaretleri diş rahatsızlığınızı kontrol etmenize yardımcı olabilir Ağız sağlığınızla ilgilenirseniz genel sağlık durumunuz artar Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamanız, Diş ipi kullanın, erken diş eti tedavisi için diş hekiminizi düzenli olarak ziyaret edin. "
YORUMLAR (0)   Onay Bekleyen (2)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın

YORUM YAZ  


guvenlik


  Editörün Seçtikleri

  Çok OkunanlarBumerang - Yazarkafe